„Pożegnanie lata” festyn z programem "Kręci mnie bezpieczeństwo" - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

„Pożegnanie lata” festyn z programem "Kręci mnie bezpieczeństwo"

Data publikacji 18.09.2017

Podczas sobotniego festynu zorganizowanego w Józefosławiu policjanci z Komendy Powiatowej w Piasecznie oraz z wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji zaprezentowali program w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Dopisała pogoda, humory i bardzo duża frekwencja.

Tegoroczne „Pożegnanie Lata” zorganizowane z inicjatywy sołtysa i rady sołeckiej Józefosławia odbyło się w mninioną sobotę na terenie Obserwatorium Astronomicznego należącego do Politechniki Warszawskiej. Wysoka frekwencja zaskoczyła ku wielkiej uciesze nawet organizatorów, oprócz wielu atrakcji przygotowanych dla każdego, nie mogło zabraknąć tu policjantów.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej w Piasecznie przygotowali program profilaktyczny w ramach prowadzonej akcji 'Kręci mnie bezpieczeństwo”. Zarówno najmłodsi, jak i dorośli mogli otrzymać szczegółowe informacje dotyczące bezpieczeństwa. Rozmawialiśmy zarówno o sposobie zabezpieczenia i uchronienia się przed przestępstwami, a także chociażby o tym gdzie pomocy może szukać zestresowany rodzic malucha. Dla najmłodszych był program „Linia edukacyjna” i konkurs z wiedzy o wyposażeniu młodego rowerzysty. Dla wszystkich mieliśmy również niespodzianki o charakterze prewencyjnym. Podczas festynu była również okazja do wręczenia nagrody dla asp.szt. Mariusza Wielogórskiego, który przed kilkoma dniami wygrał stołecze eliminacje na najlepszego dzielnicowego. Nagrodę wręczył sołtys Józefosławia Pan Jan Dąbek.

Ze strony Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie program przygotowali: asp.szt. Mariusz Wielogórski, asp.szt. Sylwester Bors, sierż. Dariusz Baciński oraz kom. Jarosław Sawicki.

W festynie uczestniczyli również nasi koledzy z warszawskiej drogówki, którzy dla młodszych i starszych rowerzystów przygotowali „Miasteczko ruchu drogowego”. Profesjonalizm i doświadczenie asp. szt. Roberta Niedbałko oraz asp.szt. Pawła Przestrzelskiego do konkursów i testów przyciągało rzesze młodzieży.

 

js

  • Najlepszy stołeczny dzielnicowy
  • Policjanci prowadzący program profilaktyczny
  • Policyjna profilaktyka podczas festynu w Józefosławiu
  • Policjanci z wydziału ruchu drogowego KSP