Aktualności

Zgłosił fikcyjną kradzież ciężarówki, została ona odnaleziona wraz ze skardzioną koparką na "pace"

Data publikacji 13.09.2017

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 22- latka podejrzewanego o złożenie fikcyjnego zawiadomienia o kradzieży samochodu ciężarowego. Z policyjnych ustaleń wynika, że pojazd ten posłużył przy transporcie skradzionej koparki. A przestępstwo kradzieży zgłoszono po tym, jak już z załadowaną koparką pojazd zakopał się na polu i nie mógł się z niego wydostać.

Do policyjnej celi trafił 22- letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Jest on podejrzewany o dokonanie fałszywego zgłoszenia kradzieży pojazdu ciężarowego marki man. Do kradzieży miało dojść w dniu 6 maj br. Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna ujawnili wiele innych wątków tej sprawy, które wzbudziły podejrzenia co do autentyczności słów zawiadamiającego.

Odnaleziona w pobliżu Tarczyna ciężarówka była załadowana. Na "pace" znajdowała się bowiem koparka, ktara jak się okazało została wcześniej skradziona.

A pozostawione na miejscu ślady wskazywały, że podczas przejazdu man po prostu „zakopał się „ w polu.

Podczas prowadzonych przez policjantów czynności dochodzeniowo- śledczych 22- latek zaczął unikać dalszych kontaktów z piaseczyńskimi kryminalnymi, by w pewnym momencie zupełnie „zniknąć”.

Jednak policjanci w wyniku działań operacyjnych ustalili jego obecne miejsce pobytu i został on zatrzymany. 22- latek usłyszy dziś zarzut złożenia fałszywego zawiadomienia o przestępstwie. Odrębne postępowanie już w innej jednostce policji prowadzone jest w sprawie kradzieży koparki.

 

js