Aktualności

Metalową pałką wybił samochodową szybę, groził innym przechodniom

Data publikacji 28.08.2017

Funkcjonariusze z zespołu wywiadowczego z Piaseczna zatrzymali i osadzili w policyjnej celi 48- letniego mieszkańca Dolnego Śląska, który przy użyciu metalowej pałki wybił szybę w zaparkowanym przy ulicy samochodzie. Policjanci nie wykluczają, że to ten sam mężczyzna może mieć na sumieniu podobne akty wandalizmu jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu.

Wczoraj wieczorem oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał pierwszą informację, że na terenie miejscowości Żabieniec spaceruje mężczyzna wymachujący metalową pałką i wypowiadający niecenzuralne groźby wobec innych przechodniów. Z kolejnej informacji wynikało, że w pewnym momencie przy użyciu pałki wybił szybę w zaparkowanym przy ulicy oplu.

Mundurowi z zespołu wywiadowczego z Piaseczna, po kilkunastu minutach zauważyli opisanego im mężczyznę. Podczas legitymowania nie chciał on podać swoich danych osobowych, ani poddać się kontroli osobistej.

Użyte zostały środki przymusu bezpośredniego. Legitymowanym okazał się 48- letni mieszkaniec Dolnego Śląska. Został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Policjanci zabezpieczyli również metalową pałkę, którą została wybita samochodowa szyba.

Policjanci nie wykluczają, że ten sam mężczyzna może mieć związek z kilkoma podobnymi przypadkami wandalizmu, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu.


 

js