Dzielnicowi z Zalesia Górnego - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Dzielnicowi z Zalesia Górnego

Data publikacji 25.08.2017

W Zalesiu Górnym każdy swojego dzielnicowego zna. I jest to przede wszystkim zasługa samych dzielnicowych asp. Roberta Berbesia i st.sierż. Roberta Sybickiego. W ramach programu „Dzielnicowy Bliżej Nas” w dbałość o bezpieczeństwo zaangażowali wielu mieszkańców tej miejscowości. Na efekty nie trzeba było długo czekać!

Zalesie Górne to niemal 4 tysięczna miejscowości położone około 3 kilometrów od Piaseczna. Wyjątkowo piękne położenie w Chojnowskim Parku Krajobrazowym sprawiło, że na stałe przeprowadziło się tu również wielu mieszkańców Warszawy, a w okresie letnim staje się miejscem które przyciąga wielu turystów. W Posterunku Policji w Zalesiu Górnym służbę pełni dwóch dzielnicowych asp. Robert Berbeś i st. sierż. Robert Sybicki. To właśnie Ci policjanci w ramach swojej służby i zgodnie z założeniami programu 'Dzielnicowy Bliżej Nas” dotarli osobiście niemal do wszystkich mieszkańców Zalesia Górnego, nawiązali bezpośrednie kontakty z osobami potrzebującymi pomocy. A zebrana przez nich wiedza i podejmowane przez nich codzienne działania przekładają się bezpośrednio na poczucie bezpieczeństwa w tej miejscowości.

Policjanci przekonali mieszkańców, że tylko działając razem możemy zdziałać więcej. Jest też w tym zasługa Pani Ewy Molendy- Strońskiej pełniącej funkcję sołtysa, która do działań z dzielnicowymi włączyła się osobiście i zachęca do niej pozostałych mieszkańców.

Na spotkaniach osobistych czy organizowanych dla większej grupy osób, policjanci przekonują i proszą by w każdym przypadku zagrożenia, popełnianego wykroczenia lub pojawienia się nawet ewentualnego zagrożenia, nie wahali się i natychmiast o swoich spostrzeżeniach informowali policję.

Numery telefonów do asp. Roberta Beresia i st.sierż. Roberta Sybickiego są mieszkańcom znane, a przekazywane im informacje nigdy nie pozostają bez odpowiedzi. Jesteśmy dumni, że tacy dzielnicowi są wśród nas!

Kontakt do dzielnicowych Posterunku Policji w Zalesiu Górnym:

asp. Robert Berbeś tel. 600 997 730

e-mail: dzielnicowy.zalesiegorne2@ksp.policja.gov.pl

 

st.sierż. Robert Sybicki tel.600 997 044

e-mail: dzielnicowy.zalesiegorne1@ksp.policja.gov.pl

 

js