Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 21.08.2017

Kolejne osoby zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu. Tylko w ciągu jednej godziny w Piasecznie oraz w Tarczynie zatrzymano dwóch kierowców mających ponad 2 promile alkoholu. Kobieta i mężczyzna to obywatele Ukrainy, którzy nie unikną teraz odpowiedzialności karnej. W jednym przypadku zatrzymania dokonał oficer z warszawskich oddziałów prewencji w czasie wolnym od słuzby.

Przed godziną 18.00 oficer dyżurny komisariatu w Tarczynie otrzymał informację, że na jednej z ulic najprawdopodobniej nietrzeźwa kierująca wjechała w drzewo i próbuje dalej kontynuować jazdę. Wysłani na miejsce policjanci zatrzymali kierującą volkswagenem 38- letnią obywatelkę Ukrainy, a badanie wykazało, że miała ona w swoim organizmie niemal 2.3 promila alkoholu.

Godzinę później w Piasecznie doszło do zatrzymania 33- letniego mężczyzny również obywatela Ukrainy, który spod stacji paliw próbował odjechać fordem. Zauważył to będący poza służbą oficer z oddziałów prewencji garnizonu warszawskiego, który odebrał kierowcy kluczyki i oddał go w ręce funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego. 33- latek miał niemal 2 promile alkoholu. Został on zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Obywatele Ukrainy nie unikną teraz odpowiedzialności karnej. Postawa którą wykazał się funkcjonariusz z oddziałów prewencji jest wzorem godnym naśladowania.

Jednocześnie policjanci po raz kolejny przypominają, że na terenie Polski prowadzenie pojazdów nawet pod nieznacznym wpływem alkoholu jest całkowicie zabronione!


 

js