Aktualności

Pomagamy i chronimy! Dzielnicowy uratował życie 79- latki która wpadła do studzienki kanalizacyjnej!

Data publikacji 25.07.2017

Asp. Kamil Woźniak to jeden z lesznowolskich dzielnicowych, i to właśnie on uratował 79- letnią kobietę, która wpadła do studzienki kanalizacyjnej podczas grzybobrania. Zdarzenie miało miejsce w pobliżu Lesznowoli, w miejscu gdzie przed wielu laty miało powstać duże osiedle mieszkaniowe. Przez lata zdołało ono już całkowicie zarosnąć i stało się miejscem do spacerów i grzybobrania. O tym miejscu nie zapomnieli jednak złodzieje, którzy kradnąc pokrywę zabezpieczającą narazili inne osoby na utratę życia lub zdrowia.

Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że podczas grzybobrania w lesie w pobliżu Lesznowoli jej 79-letnia znajoma wpadła do otwartej studzienki kanalizacyjnej.

Na wezwanie jako pierwszy zareagował miejscowy dzielnicowy, asp. Kamil Woźniak. Dzięki doskonałej znajomości topograficznej gminy policjant szybko odnalazł w lesie kobiety. 79-latka była częściowo zanurzona w brudnej wodzie, a na powierzni utrzymywała się dzięki podanej przez koleżankę gałęzi. Parę minut później policjant samodzielnie wyciągnął ze studzienki pokrzywdzoną.

Dzielnicowy wyprowadził kobiety z lasu i natychmiast na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe. Na szczęście 79-latka nie odniosła obrażeń.

Dzielnicowy z komisariatu w Lesznowoli, asp. Kamil Woźniak, w Policji służy już od lat 11, a od roku 2012 pełni swoją służbę jako dzielnicowy. Doskonałą znajomość gminy zawdzięcza z pewnością temu, że z Komisariatem Policji w Lesznowoli związany jest od pierwszego dnia służby.

js