Aktualności

Święto Policji stało się okazją do licznych działań profilaktycznych

Data publikacji 19.07.2017

Działania prewencyjne, sport i zabawa towarzyszyły tegorocznym obchodom Święta Policji zorganizowanym po raz pierwszy w Lesznowoli i przy wsparciu gminy. Spełniło się zakładane założenie, by policyjne święto było okazją nie tylko do zapoznania jak najszerszej rzeszy mieszkańców z naszą służbą, ale by było ono również okazją do przeprowadzenia działań prewencyjnych.

Po raz pierwszy powiatowe Święto Policji zorganizowano poza Piasecznem. W tym roku gościliśmy w gminie Lesznowola. Oprócz awansów i nominacji założeniem Pana komendanta insp. Roberta Kokoszki oraz Pani Wójt Mari Jolanty Batyckiej- Wąsik było włączenie do udziału w obchodach jak największej liczby mieszkańców powiatu i całego Mazowsza. Przeprowadzone tego dnia uroczystości stały się miejscem niespotykanych do tej pory działań prewencyjnych.

Policjanci przygotowali program skierowany do wszystkich grup wiekowych. Mieliśmy i Miasteczko Ruchu Drogowego i stanowisko techniki kryminalistycznej. Był pokaz szkolenia i tresury psa służbowego i znakowanie rowerów. Przeprowadzono działania edukacyjne dotyczace problematyki HiV/AIDS.

Omawialiśmy Krajową Mapę Zagrożeń, a chętnym pomagaliśmy w zainstalowaniu aplikacji Moja Komenda.

Po raz pierwszy podczas naszego święta odbyła się Msza Polowa z udziałem aż 5 duchownych. Specjalnie dla mieszkańców zagrała Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Głównej Policji pod batutą Tamburmajora st.sierż. Jakuba Pietruchy.

Dla najmłodszych przewidziano konkursy i zabawy. Czekały na nich dmuchane zamki i zjeżdżalnie. Wspólnemu świętu towarzyszyła muzyka z gwiazdą wieczoru, którą okazał się występ kubańskiego zespołu Rey Ceballo&Tripulacion Cubana.

 

js

  • GOK
  • GOK
  • GOK
  • GOK
  • GOK
  • GOK
  • GOK