Prewencja i edukacja z piaseczyńską "drogówką" - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Prewencja i edukacja z piaseczyńską "drogówką"

Data publikacji 31.05.2017

Piaseczyńscy policjanci z wydziału ruchu drogowego wspólnie z uczniami klasy II z Liceum Ogólnokształcącego w Tarczynie, prowadzili kontrole ruchu drogowego. Sprawcy drobnych wykroczeń, zamiast mandatu- musieli zjeść cytrynę. Przeprowadzone już po raz drugi w tym roku działania są jednym z elementów oddziaływania prewencyjnego wobec kierowców nieprzestrzegających ograniczeń prędkości. Spotkały się one z bardzo dobrym odbiorem społecznym.

Kilkadziesiąt skontrolowanych pojazdów, to efekt wczorajszych działań policjantów z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna, którzy przy drodze krajowej numer „7”, służbę pełnili wspólnie z klasą mundurową Liceum Ogólnokształcącego im. Szarych Szeregów w Tarczynie.

W ramach zajęć praktycznych uczniowie klasy II o profilu policyjnym nie tylko przyglądali się codziennej służbie naszej „drogówki”. Bowiem tym dniu, sprawcy niewielkich przekroczeń prędkości mogli liczyć na inny rodzaj „kary”, zamiast mandatu uczniowie wręczali takim kierowcom cytrynę! Były także słodycze dla kierowców, których zachowanie na drodze oceniano jako wzorowe.

To już druga w tym roku taka akcja zorganizowana przez z-cę naczelnika wydziału ruchu drogowego z Piaseczna asp.szt. Macieja Piotrowskiego. I tym razem, podobnie jak w marcu kierowcy, którzy zostali poproszeni o przyjęcie i zjedzenie cytryny, wyłącznie chwali prowadzoną akcję i podkreślali bez wyjątku, że w ich świadomości ta „kara” zostanie już na zawsze zapamiętana!

js