Miał zakaz zbliżania w Anglii, podobny otrzymał w Polsce - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Miał zakaz zbliżania w Anglii, podobny otrzymał w Polsce

Data publikacji 31.05.2017

Dozór i zakaz zbliżania się, usłyszał 41- letni mężczyzna zatrzymany przez policjantów z Konstancina- Jeziornej. Z zebranych przez mundurowych informacji wynika, że dwa lata temu za znęcanie się nad małżonką sąd w Wielkiej Brytanii wydał już taki zakaz i skazał go na trzy miesięczny areszt. W Polsce oprócz zakazu zbliżania się, otrzymał także policyjny dozór.

Policjanci z komisariatu w Konstancinie- Jeziornej zostali wezwani do pilnej interwencji domowej. Według relacji alarmującej osoby, kobieta wzywała pomocy. Gdy pod wskazanym adresem znaleźli się funkcjonariusze z miejscowego komisariatu, mężczyzna zbiegł. Poszkodowaną okazała się kobieta, która jak stwierdziła była kopana i duszona przez przez swojego męża.

Za 41- latkiem udali się policjanci, którzy zatrzymali go już po kilkunastu minutach.

Mężczyzna został osadzony w policyjnej celi, tu podczas jego sprawdzania ujawniono, że w niedalekiej przeszłości był on już zatrzymywany na terenie Wielkiej Brytanii.

A powodem było stosowanie przemocy wobec małżonki. Decyzją angielskiego sądu mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu i usłyszał zakaz zbliżania się.

Policjanci z Konstancina doprowadzili go już do piaseczyńskiej prokuratury gdzie złożył swoje wyjaśnienia.

Decyzją prokuratora mężczyzna został obięty policyjnym dozorem, i jak poprzednio zakazem zbliżania się do swojej małżonki.

 

js