Aktualności

"Opiekunka" podejrzewana o kradzież biżuterii za 30 tysięcy złotych oraz ujawnienie ponad 100 gramów narkotyków to tylko część tego co zrobili policjanci podczas jednej służby

Data publikacji 25.05.2017

Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna w ciągu jednej służby zatrzymali 27- letnią opiekunkę, która wyniosła z pewnego domu biżuterię wartą 30 tysięcy złotych, a w toku dalszych czynności prowadzonych w tej sprawie, mundurowi ujawnili także ponad 100 gramów metaamfetaminy oraz zatrzymali 34- letniego znajomego opiekunki.

Funkcjonariusze z wydziału prewencji, którzy ubiegłej nocy zostali wezwani do jednego z domów nie sądzili, że ich służba zdecydowanie się przedłuży. Przybyli na miejsce policjanci uzyskali informację, że od kilku tygodni zatrudniona została tu kobieta w charakterze opiekunki. Jednak pracodawcy zauważyli, że z domu zniknęły liczne kosztowności w tym biżuteria wstępnie wyceniona na 30 tysięcy złotych, a po opiekunce „ślad zaginął”.

Dane którymi dysponowali mundurowi, a także jej fotografia jeszcze tej samej nocy doprowadziła policjantów do jej zatrzymania. A stało się to w Piasecznie na ulicy Powstańców Warszawy, gdzie zauważyli ją właśnie policjanci wracający z domu, gdzie zgłoszona została kradzież.

Podczas legitymowania kompletnie zaskoczona 27- latka przyznała się, że co kilka dni wynosiła z tego domu biżuterię i pieniądze. Kobieta została zatrzymana, a podczas przeszukania ujawniono przy niej ponad 32 gramy metaamfetaminy.

Mimo późnej pory podjęto decyzję o przeszukaniu miejsc w których mogą znajdować się skradzione przedmioty. Policyjna załoga wspólnie z kierownikiem referatu patrolowo- interwencyjnego podczas przeszukania jednego z mieszkań w gminie Konstancin- Jeziorna ujawniła część skradzionych precjozów, a także niemal 76 gramów metaamfetaminy ukrytych pod meblościanką wraz z wagą elektroniczną. 34- letni właściciel  mieszkania również trafił do policyjnej celi w Piasecznie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają, w tej sprawie dalszych zatrzymań.


 

js