„Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo” - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

„Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo”

Data publikacji 07.12.2016

W Piasecznie i w Górze Kalwarii kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. Kontroli dokonają wyznaczone stacje diagnostyczne w ramach ogólnopolskiej kampanii pod nazwą „Twoje światła- Twoje bezpieczeństwo”.

W grudniu ubiegłego roku na polskich drogach zginęło 171 pieszych. Wcześnie zapadający zmrok i pogorszenie widoczności były czynnikami determinującymi podwyższone zjawisko zaistnienia wypadku. Niewątpliwie części z tych zdarzeń udałoby się uniknąć, gdyby kierowca miał sprawne technicznie, prawidłowo wyregulowane światła i wcześniej dostrzegł pieszego na jezdni, bądź też nie doprowadził do oślepienia innych uczestników ruchu drogowego.

W ramach prowadzonej kampanii policjanci zintensyfikują działania kontrolne pojazdów, a także w porozumieniu z Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów w dniach 10 i 17 grudnia br., na wyznaczonych stacjach będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach.

Na terenie powiatu Piaseczyńskiego wyznaczono dwie takie stacje:

  1. BWM Elektronics  Piaseczno ul. Energetyczna 3
  2. Moto Centrum Góra Kalwaria ul. Czerska 2

Policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zachęcają kierowców do skorzystania z bezpłatnej kontroli.

 

js