Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zajęcia prewencji kryminalnej z udziałem mistrzów capoeiry i kickboxingu

Data publikacji 02.12.2016

Odpowiedzialność prawna nieletnich, bezpieczeństwo w ruchu drogowym, handel ludźmi, to tylko niektóre tematy prelekcji dla ponad 400 uczniów Gimnazjum nr. 2 oraz Zespołu Szkół RCKU w Piasecznie, które odbyły się w minionym tygodniu w ramach prowadzonych zajęć profilaktycznych. W jednej ze szkół do udziału zaproszono mistrzów capoeiry i kickboxingu.

W jakich kategoriach nieletni popełniają najwięcej wykroczeń i czynów karalnych i jak wygląda odpowiedzialność przed sądem rodzinnym za czyn karalny, zagrożenia w ruchu drogowym, cyberprzestępczość oraz handel ludźmi o tym właśnie mówił funkcjonariusz policji zaproszony na spotkanie profilaktyczne przez dyrekcję, pedagogów i nauczycieli z  Gimnazjum nr 2 w Piasecznie, które odbyło się w minioną środę oraz w trakcie spotkania zorganizowanego w Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego, które to odbyło się wczoraj po południu. Dodatkowo w spotkaniu udział wziął jeden z twórców programu „Łączy nas sport nie narkotyki” Pan Piotr Bąkowski- kilkukrotny mistrz świata w kickboxingu, oraz Pani Dominika Rembelska mistrzyni capoeiry.

Łącznie w dwóch spotkaniach, które odbyły się w obu szkołach udział wzięło ponad 400 uczniów.

Policjant wiele uwagi poświęcił między innymi „stalkingowi”, czyli uporczywemu nękaniu, przemocy rówieśniczej, kradzieżom, uszkodzeniom mienia, a także bezpieczeństwu w ruchu drogowym i zagrożeniom związanym z tzw. „handlem ludźmi”.

Omawiane tematy miały z jednej strony pokazać zagrożenia, na jakie narażona jest dzisiejsza młodzież, z drugiej jednak przestrzec młodych ludzi, przed tym, aby nigdy nie znaleźć się w sytuacjach związanych z łamaniem prawa.

Zaproszeni mistrzowie sportu opowiadali o swojej często nie łatwej drodze do sukcesu. Pan Piotr Bąkowski nakłaniał do przyłączenia się do działań w ramach fundacji „Łączy nas sport nie narkotyki” której celem jest propagowanie sportu jako formy doskonalenia i rozwoju osobistego w alternatywie do otaczających nas  zagrożeń. Mistrzyni capoeiry Pani Dominika Rembelska opowiadała o swojej pracy z tzw. "trudną młodzieżą" oraz o możliwości jakie daje siła charakteru ćwiczona poprzez zajecia sportowe.

Funkcjonariusz zachęcał młodzież do rozwijania swoich zainteresowań, dalszej aktywnej edukacji i unikania sytuacji niebezpiecznych i przestępczych, z których mogą wyniknąć wyłącznie konsekwencje prawne.

js

Powrót na górę strony