Do celi trafiła matka, jej syn oraz jego kolega - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Do celi trafiła matka, jej syn oraz jego kolega

Data publikacji 13.05.2016

Funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 16 i 17 latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania, zatrzymano również matkę jednego z nich, bowiem już od roku 43- letnia kobieta poszukiwana była przez lubelski sąd do odbycia 8 miesięcznej kary pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się po godzinie 16.00, gdy oficer dyżurny komisariatu w Górze Kalwarii otrzymał informację, że pod nieobecność gospodarzy na teren remontowanej posesji przez ogrodzenie przedostało się dwóch mężczyzn. Wysłana natychmiast załoga policyjna mimo podjętej próby ucieczki, zatrzymała dwóch młodych mężczyzn, którzy widząc policjantów porzucili skradziony łup.

Po sprawdzeniu okazało się, że z posesji wynieśli oni grzejniki, które już wróciły do prawowitego właściciela, w przeciwieństwie do 17 i 18 latków, którzy trafili do policyjnej celi. W ramach standardowych czynności mundurowi udali się również do miejsc ich zamieszkania, a tu w jednym z mieszkań zastali 43- letnią matkę jednego z zatrzymanych, która po sprawdzeniu w policyjnym systemie informatycznym okazała się osobą poszukiwaną już od niemal roku.

Decyzją lubelskiego sądu, kobieta winna stawić się do zakładu karnego do odbycia zasądzonego 8 miesięcznego wyroku pozbawienia wolności.

Jeszcze dziś w komisariacie w Górze Kalwarii zatrzymani usłyszą zarzut kradzieży.

 

js