Zatrzymano już 137 praw jazdy! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zatrzymano już 137 praw jazdy!

Data publikacji 11.05.2016

Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna prowadzą wzmożone działania mające na celu kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zwrócenie uwagi na przekraczających dozwoloną prędkość. Od 1 stycznia br., zatrzymano już 137 praw jazdy.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwoloną prędkość powyżej 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Przepis który obowiązuje już od ubiegłego roku nie u wszystkich kierowców spotyka się ze zrozumieniem. Policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna informuję, że nadal konsekwentnie będą egzekwować to prawo od kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu.

Od początku tego roku piaseczyńscy policjanci zatrzymali już 137 praw jazdy, co oznacza bardzo duży wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem , gdy takie sankcje zastosowane zostały wobec 50 kierowców.

Należy również zauważyć, że kierowca przekraczający dozwolona predkość powyżej 50 km/h  w terenie zabudowanym otrzymuje mandat karny wysokości 500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Dążąc do poprawy bezpieczeństwa, policjanci będą nadal rygorystycznie traktować kierowców nieprzestrzegajacych przepisów prawa, gdyż nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

js