Kolejny włamywacz w potrzasku - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Kolejny włamywacz w potrzasku

Data publikacji 24.12.2015

Powodzeniem zakończyły się ostatnie działania policyjne skierowane przeciwko złodziejom i włamywaczom. Piaseczyńscy kryminalni wyjaśnili okoliczności czterech kradzieży z włamaniem, które miały miejsce w ciągu ostatnich dwóch miesięcy na terenie gminy Piaseczno. Policjanci zatrzymali tez 46-letniego Bogusława B. podejrzewanego o dokonanie tych włamań. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa swój początek miała w listopadzie tego roku. Wtedy to, miało miejsce włamanie do domku letniskowego. Jak ustalili policjanci obecni na miejscu zdarzenia, sprawca wszedł do środka przecinając kłódki zabezpieczające drzwi. Jego łupem padły narzędzia elektryczne, przedłużacze oraz reflektory ogrodowe na łączną kwotę 760 złotych.

Po tym zdarzeniu doszło jeszcze do 3 kradzieży z włamaniem, gdzie łupem włamywacza padały narzędzia elektryczne oraz inne drobne przedmioty znajdujące się w domkach letniskowych. Policjanci podczas oględzin zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawcę.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzili kryminalni, którzy dokładnie prześwietlili środowisko przestępcze typując osoby mogące mieć związek z tymi włamaniami. Po wykonaniu szeregu czynności zebrali pokaźny materiał dowodowy.

Dwa dni temu, w m. Nowinki, w ręce piaseczyńskich kryminalnych wpadł podejrzewany 46-latek. Został on zatrzymany na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym, losie zdecyduje sąd.
 

mb