Zareagował na wezwania o pomoc! - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Zareagował na wezwania o pomoc!

Data publikacji 13.10.2021

Dzielnicowy z Zalesia Górnego mł. asp. Robert Sybicki w przeciągu dwóch dni dwukrotnie zareagował na wezwanie pomocy. W jednym przypadku dotyczyło to zasłabnięcia starszego Pana. Kolejnym razem zauważył na balkonie bloku kobietę rozpaczliwie wzywającą pomocy do niemowlaka, które się zakrztusiło.

Mł. asp. Robert Sybicki w czasie wolnym od służby robiąc zakupy w sklepie, usłyszał wołanie o pomoc dochodzące z zewnątrz. Zareagował i natychmiast wybiegł na ulicę, gdzie zauważył kobietę która wzywała pomocy dla starszego mężczyzny, który zasłabł na ulicy.

Dzielnicowy bezzwłocznie zaczął udzielać mu pomocy, wezwał załogę pogotowia ratunkowego, która udzieliła mu dalszej pomocy medycznej. Kolejnego dnia jadąc radiowozem do Komendy Powiatowej w Piasecznie zauważył kobietę na balkonie bloku rozpaczliwie wzywającej pomocy. Dzielnicowy zatrzymał się i wbiegł do mieszkania. Okazało się, że jej małe dziecko zakrztusiło się . W mieszkaniu był także mąż kobiety, który już zaczął udzielać dziecku pomocy. Dzielnicowy wezwał pilnie pogotowie ratunkowe. Na szczęście niemowlak wrócił do zdrowia.

Postawę i zaangażowanie mł. asp. Roberta Sybickiego uważamy za wzorowe.

nadkom. Jarosław Sawicki/mw