16-latek zatrzymany za posiadanie 10 g marihuany - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

16-latek zatrzymany za posiadanie 10 g marihuany

Data publikacji 07.10.2021

Policjanci z piaseczyńskiego wydziału kryminalnego zatrzymali nieletniego. Na szafce trzymał zawiniątko z 10 g marihuany. Został już przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Teraz o jego dalszych losach zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Policjanci piaseczyńskiego wydziału kryminalnego, otrzymali informację o nieletnim posiadającym środki odurzające. W trakcie przeszukania jego miejsca zamieszkania ujawnili opakowanie z suszem roślinnym. Wstępne badania policyjnym narkotestem potwierdziło, że to marihuana.

16-latek został przesłuchany w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o dalszym losie nieletniego.

Przypominamy, że posiadanie nawet najmniejszej ilości środków odurzających jest zabronione.

Rodzicu - zachowaj szczególną czujność i bacznie obserwuj swoje dziecko ! Czas spędzany poza domem, coraz częściej może być okazją do eksperymentowania przez młodzież z papierosami i alkoholem lub do podjęcia bardziej ryzykownych zachowań jakim jest kontakt z narkotykami. Zwróć uwagę na co wydaje pieniądze Twoje dziecko ! Nie daj się zwieść !


 

wyk. asp. Magdalena Gąsowska