Areszt dla podejrzewanego o zabicie kilkumiesięcznej terrierki - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Areszt dla podejrzewanego o zabicie kilkumiesięcznej terrierki

Data publikacji 06.10.2021

Policjanci zatrzymali 23- letniego mężczyznę podejrzewanego o zabicie młodego psa rasy terrier. Wczoraj zastosowany został wobec niego trzymiesięczny areszt. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem kodeks karny przewiduje obecnie do 5 lat pozbawienia wolności.

W środku nocy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie otrzymał niepokojącą informację, o krzykach i o skowycie psa dochodzącym z jednego z mieszkań. Policjanci, którzy zostali skierowani na miejsce szybko ustalili właściwy lokal. Jednak nikt nie zareagował na wezwanie do otwarcia drzwi. Funkcjonariusze nie ustąpili, na miejsce wezwano straż pożarną wraz z wysięgnikiem oraz sprzętem do wyważania drzwi. Po pierwszej próbie siłowego ich wyważenia, zostały one otwarte przez młodą kobietę. W tym czasie jeden z policjantów czujnie obserwował budynek z zewnątrz, i zauważył jak ze wskazanego mieszkania młody mężczyzna wyrzuca worek. Niestety w jego wnętrzu policjant ujawnił martwego już pieska. Wobec podejrzenia że mogło dojść do przestępstwa, mundurowi zatrzymali 23- letniego mieszkańca bloku.

O sprawie powiadomiono Prokuraturę Rejonową w Piasecznie, która nadzoruje prowadzone w tej sprawie postępowanie. Zebrane dowody mogą świadczyć, że suczka była bita, nie miała zapewnionego dostępu do wody i jedzenia.

Wobec mężczyzny na wniosek prokuratora sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Ze strony policji czynności procesowe wykonywali funkcjonariusze z wydziału przestępczości gospodarczej i korupcji.

Nie pozostawajmy obojętni na krzywdę wobec zwierząt!


 

nadkom. Jarosław Sawicki/mw