Ukarany za ,,drift'' w Piasecznie - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Ukarany za ,,drift'' w Piasecznie

Data publikacji 23.02.2021

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy prowadzą na terenie powiatu działania w kierunku zwalczania niebezpiecznych i agresywnych kierowców. Policjanci podczas służby zatrzymali do kontroli kierowcę bmw, który umyślnie wprowadził swój pojazd w poślizg na ul. Żytniej w Piasecznie nie zwracając uwagi na innych uczestników ruchu. Mundurowi skierowali w tej sprawie wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki patrolowali ulice Piaseczna zwracając szczególną uwagę na wszelkie przejawy piractwa drogowego, które stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia innych kierowców, jak również pieszych.

Mundurowi jadąc ulicą Żytnią zauważyli pojazd marki bmw, którego kierowca celowo wprowadził pojazd w poślizg, jadąc od lewej do prawej krawędzi jezdni, czym stworzył zagrożenie dla jadącego z naprzeciwka kierowcy.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do interwencji, dając kierowcy sygnał do zatrzymania. Prowadzącym pojazd okazał się 21- letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego.

Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz używanie pojazdu w sposób zagrażający bezpieczeństwu innemu uczestnikowi ruchu, policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci apelują o zdrowy rozsądek do kierowców, aby pamiętali, że niebezpieczną jazdą stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

 

st. sierż. Rafał Markiewicz/g.p