Obywatel Wietnamu zatrzymany za posiadanie kilograma marihuany - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Obywatel Wietnamu zatrzymany za posiadanie kilograma marihuany

Data publikacji 23.02.2021

Funkcjonariusze z Lesznowoli podczas patrolu podjęli interwencję wobec mężczyzny, który na ich widok próbował schować się pod siedzeniem swojego samochodu. W trakcie rozmowy z 29-letnim obywatelem Wietnamu mundurowi wyczuli silną woń marihuany. Podczas przeszukania pojazdu funkcjonariusze ujawnili ponad kilogram zielonego suszu. Obcokrajowiec został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Najbliższe trzy miesiące spędzi teraz w areszcie śledczym.

Policjanci z lesznowolskiego komisariatu dbali o bezpieczeństwo mieszkanców na nocnej służbie. Około godziny 2:00 w trakcie patrolu miejscowości Jabłonowo zwrócili uwagę na pojazd stojący w zaciemnionym miejscu. Po zbliżeniu się do samochodu zauważyli siedzącego w środku mężczyznę, który na ich widok najpierw próbował schować się pod siedzeniem, a następnie się oddalić.

Mundurowi natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny uniemożliwiając mu ucieczkę. W czasie kontroli policjanci poczuli silną woń marihuany wydobywającą się z wnętrza samochodu. Po dokładnym przeszukaniu auta patrolowcy znaleźli cztery torby z zawartością zielonego suszu roślinnego. Badanie labolatoryjne wykazało, że jest to marihuana o wadze ponad jednego kilograma.

29-letni obywatel Wietnamu trafił do policyjnej celi. Śledczy z Lesznowoli wystąpili z popartym przez prokuratora wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny. Decyzją Sądu Rejonowego w Piasecznie spędzi on teraz najbliższe trzy miesiące w areszcie. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

 

st. sierż. Rafał Markiewicz/g.p.