Areszt dla sprawców kradzieży z włamaniem - Aktualności - KPP w Piasecznie

Aktualności

Areszt dla sprawców kradzieży z włamaniem

Data publikacji 08.02.2021

Policjanci z komisariatu w Tarczynie na najbliższe trzy miesiące osadzili w areszcie śledczym dwóch mężczyzn. Są oni podejrzewani o włamanie do jednego z magazynów oraz kradzież pojazdów i elektronarzędzi na ponad 160 000 złotych. Grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku roku do jednego z przedsiębiorstw w gminie Tarczyn dokonano włamania. Sprawcy do wnętrza magazynu dostali się poprzez wybicie otworu w bramie wjazdowej.

Z wnętrza skradziony został między innymi mini ciągnik, quad, młot pneumatyczny i inne cenne elektronarzędzia. Suma strat wyniosła ponad 160 tysięcy złotych. Policjanci z tutejszego komisariatu przeprowadzili działania operacyjne, podczas których ustalone zostały personalia osób podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa.

W ich zatrzymanie włączyli się również funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna. Do policyjnej celi trafili 42 i 28-letni mężczyźni. Dalsze czynności poprowadzone przez tarczyńskich dochodzeniowców, pozwoliły na skierowanie do prokuratury w Grójcu wniosku o zastosowanie wobec obu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd do złożonego wniosku się przychylił. Mężczyźni zostali dziś osadzeni w jednym z aresztów śledczych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.


 

nadkom. Jarosław Sawicki/is