Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, pomimo tak wysokich sankcji karnych, przestępcy nie rezygnują z dostania się do naszych mieszkań i domów. Domy i mieszkania, w których jest zgromadzony dorobek naszego życia, stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Zastanów się, czy zrobiłeś wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania do Twojego mieszkania. Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszej własności, jeżeli sami nie będziemy o nią dbali.
Sierż. Damian Szramka i sierż. Przemysław Niedziałek z komisariatu Policji w Konstancinie-Jeziornie zareagowali błyskawicznie na widok dymu wydobywającego się spod dachu domu przy ulicy Mickiewicza. Policjanci powiadomili straż pożarną i przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Wyprowadzili 23 osoby z zagrożonych pomieszczeń. Dzięki szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.
43-letni mężczyzna jechał całą szerokością jezdni. Przejeżdżając przez Prażmów miał problemy z jazdą po swoim pasie ruchu. Policjanci z posterunku zareagowali natychmiast zatrzymując auto do kontroli. Mężczyzna był pijany, miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Na drogach naszego powiatu panują trudne warunki. Zwracamy się z apelem i prośbą do wszystkich osób jeżdżących pojazdami, jak również do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i używanie elementów odblaskowych, o rozważną jazdę, stosowanie się do znaków drogowych, a przede wszystkim o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu.
Kierująca fordem jechała całą szerokością jezdni. Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zareagowali natychmiast zatrzymując auto do kontroli. 40-letnia kobieta była pijana, badanie wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo po sprawdzeniu okazało się, że kobieta ma orzeczony zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do maja 2015 roku.
Wielokrotnie informowaliśmy o różnych niebezpieczeństwach czyhających w sieci na internautów. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie też możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Tylko w ostatni weekend policjanci odnotowali pięć takich przypadków, w których pokrzywdzeni wpłacili pieniądze i mimo upływu kilku tygodni nie otrzymali zamówionego towaru, a także nie udało im się nawiązać kontaktu ze sprzedającym.
Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zatrzymali wczoraj wieczorem 60-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie spowodował kolizję. W Piasecznie na ulicy Orężnej przejechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwnej strony autem. Na szczęście nikt nie został ranny.
Piaseczyńscy kryminalni zajmujący się przestępczością narkotykową systematycznie prowadzą działania wykrywcze na terenie powiatu. W ostatni weekend zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który posiadał marihuanę i mefedron. Policjanci ustalają teraz, od kogo mężczyzna kupował narkotyki, a także czy zajmował się ich rozprowadzaniem. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci piaseczyńskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę seata. Mężczyzna na oczach funkcjonariuszy popełnił wykroczenie drogowe. Sądził, że będzie bezkarny. Tak się nie stało. Kontrola kierowcy nie zakończyła się ani na pouczeniu, ani na mandacie. Mężczyzna będzie odpowiadał za złamanie zakazu sądowego prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Policjanci z piaseczyńskiej prewencji zatrzymali 23-letniego mężczyznę spacerującego w nocy środkiem ulicy Julianowskiej. W trakcie legitymowania ujawnili przy mężczyźnie działkę marihuany. Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
<<
<
1
...