Wielokrotnie informowaliśmy o różnych niebezpieczeństwach czyhających w sieci na internautów. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie też możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Doświadczyły tego kolejne osoby, które wpłaciły pieniądze i mimo upływu kilku tygodni nie otrzymały zamówionego towaru, a także nie udało im się nawiązać kontaktu ze sprzedającymi.
Dziś ruszyła ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Jak co roku przed szkołami na terenie powiatu piaseczyńskiego pojawiły się patrole policyjne. Funkcjonariusze będą surowo karać kierowców przekraczających prędkość, a najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pomogą przejść przez ulicę tłumacząc jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Policjantów podczas prowadzonych działań wspierają strażnicy miejscy.
Skutecznie przeprowadzone działania piaseczyńskich kryminalnych doprowadziły do zatrzymania kolejnych osób, które złamały ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Policjanci zatrzymali 23-letniego Dawida M. oraz 25-letniego Artura M., którzy posiadali narkotyki. Podczas prowadzonych czynności w miejscu ich zamieszkania policjanci zabezpieczyli znaczną ilość narkotyków. Teraz o ich losie zadecyduje sąd.
Przeciwdziałanie korupcji jest ważnym zadaniem organów państwowych. Oczekiwania związane z realizacją tego zadania są coraz większe. Wskazują na to wszystkie badania opinii publicznej obejmujące skalę zjawiska korupcji, jego skutki, możliwości eliminacji czy też ewoluowania różnych jej form. Wyniki tych badań od wielu lat sytuują korupcję niezmiennie jako jedną z najgroźniejszych patologii społecznych w Polsce.
Piaseczyńscy kryminalni „tropiący” ukrywających się przestępców, zatrzymali kolejnego z nich. Tym razem w ich ręce wpadł 34-letni Marcin E. Mężczyzna był poszukiwany 2 listami gończymi, które wydał za nim Sąd Rejonowy w Piasecznie oraz Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotów. Zgodnie z ich dyspozycją trafił do aresztu.
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Uczniowie wypoczęci i pełni energii, powitają kolejny rok nauki. Policyjne statystyki wskazują, że rozpoczęcie roku szkolnego to okres zwiększonego zagrożenia na drogach. Nasila się ruch pieszy i samochodowy, zmniejsza zaś – koncentracja. Po raz kolejny będą prowadzone działania „Bezpieczna droga do szkoły”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w newralgicznym czasie pierwszych dwóch tygodni nauki.
Piaseczyńscy policjanci zatrzymali 25-letniego Mateusza T. podejrzanego o dokonanie rozboju, do którego doszło w ostatni weekend w Piasecznie. Napastnik używając przemocy ukradł zgłaszającemu telefon, portfel z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 280 złotych. Decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Błyskawiczna reakcja oficera dyżurnego piaseczyńskiej komendy i jego zastępcy, prawdopodobnie uratowała życie 34-latkowi. Mężczyzna telefonicznie powiadomił swoją rodzinę, że chce popełnić samobójstwo, ta zaniepokojona powiadomiła policję. Szybka reakcja policjantów sprawiła, że mężczyzna żyje, trafił już pod opiekę lekarzy.
Dzięki zaangażowaniu i doskonałemu rozpoznaniu terenu dzielnicowi z piaseczyńskiej komendy odzyskali skradziony kilkanaście dni temu skuter. Odnaleziony przez policjantów pojazd jeszcze tego samego dnia wrócił do właściciela.
<<
<
1
>>