Wczoraj w Górze Kalwarii przed obeliskiem Pamięci Żołnierzy Polskich odbyły się uroczystości upamiętniające 75 rocznicę Zbrodni Katyńskiej na polskim narodzie. Hołd pomordowanym oddali przedstawiciele władz samorządowych, kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie, młodzież oraz przedstawiciele duchowieństwa, firm, instytucji i mieszkańcy Góry Kalwarii.
Wielokrotnie informowaliśmy o różnych niebezpieczeństwach czyhających w sieci na internautów. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie też możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Doświadczyły tego kolejne dwie osoby, które wpłaciły pieniądze i mimo upływu kilku tygodni nie otrzymały zamówionego towaru, a także nie udało im się nawiązać kontaktu ze sprzedającym.
Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej oraz rozpoznaniu podległego terenu przez policjantów z Lesznowoli, został zatrzymany 22-latek podejrzewany o kradzież torebki. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży, decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z wydziału prewencji komendy w Piasecznie prowadzą czynności poszukiwawcze za zaginioną nieletnią Zuzanną Joanna Dąbrowską, która w dniu 10 kwietnia 2015 roku uciekła z miejsca zamieszkania w Piasecznie i nie powróciła do chwili obecnej.
Policjanci z wydziału prewencji piaseczyńskiej komendy zatrzymali kolejnego nastolatka podejrzanego o kradzieże z włamaniem, do których doszło w ubiegłym miesiącu w Konstancinie-Jeziornie. Sprawą pierwszego, zatrzymanego w marcu 16-latka już zajął się sąd rodzinny. Wczoraj jego 17-letni wspólnik usłyszał 3 zarzuty kradzieży z włamaniem.
Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zabezpieczyli nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały dwie firmy w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie jednego komputera i dysku twardego, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.
W dniach 23-24 czerwca 2015 roku w ramach programu „Profilaktyka a Ty” Komendy Głównej Policji na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się jubileuszowy X Ogólnopolski Przystanek PaT. To największe w kraju ogólnopolskie spotkanie młodych, podczas którego młodzież szkolna promować będzie wartości takie jak wolność od przemocy i uzależnień, tolerancja i kultura relacji międzyludzkich. Zapraszamy do udziału w przystanku.
Piaseczyńscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę 14 marca 2015 r. około godziny 19.20 na ulicy Puławskiej 34 w Piasecznie.
Na szczęście nie doszło do tragedii, gdy pijany mężczyzna kierujący peugeotem spowodował kolizję. Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zatrzymali 43-latka, który mając prawie 4 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę pojazdu. W miejscowości Gąski na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z jadącym z przeciwnej strony fiatem.
24-latek podczas zatrzymania stwierdził, że bez powodu uszkodził meble ogrodowe. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Wczoraj usłyszał zarzut za uszkodzenie mienia. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>