Na ogródkach działkowych powoli się zbliża koniec sezonu i widać ostatnie prace porządkowe. Coraz mniej ludzi, coraz ciszej. Za chwilę opustoszałymi altankami zaczną interesować się złodzieje, liczący na łatwe łupy i bezdomni szukający schronienia przed chłodem. Koniec sezonu dla działkowców oznacza początek sezonu kradzieży z włamaniem do altanek.
Wielokrotnie informowaliśmy o niebezpieczeństwach czyhających w sieci na internautów, pamiętajmy w wirtualnym świecie też możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Przekonały się o tym kolejne 4 osoby oszukane w ostatnich dniach. Do dnia dzisiejszego, mimo wpłaconych kilkuset złotych, nie otrzymali zamówionego towaru i nie mogą nawiązać kontaktu ze sprzedającymi. Policjanci radzą co zrobić, aby zakupy w sieci były bezpieczne.
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
O tym, że podróż z promilami może zakończyć się zarzutami przekonało się dwóch uczestników ruchu drogowego. Kierowca opla i rowerzysta wpadli w ręce policjantów z Prażmowa. Obaj kierujący posiadają zakazy sądowe kierowania pojazdami. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się kierujący oplem, który miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni będą odpowiadać za złamanie sądowych zakazów oraz jazdę w stanie nietrzeźwości.
W ręce policjantów z piaseczyńskiej prewencji wpadł 35- latek. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na jego nerwowe zachowanie. W trakcie kontroli pojazdu ujawnili w jego plecaku zawiniątko foliowe z marihuaną. Przypominamy, że posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
Dziś ruszyła ogólnopolska akcja "Bezpieczna droga do szkoły". Jak co roku przed szkołami pojawiły się patrole policyjne. Funkcjonariusze będą surowo karać kierowców przekraczających prędkość, a najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego pomogą przejść przez ulicę tłumacząc jak bezpiecznie zachowywać się na drodze. Działania policjantów wspierają strażnicy miejscy z Piaseczna, Góry Kalwarii, Tarczyna i Konstancina-Jeziorny.
Poszukujemy świadków wypadku, do których doszło 8 sierpnia br. ok. godz. 7.40 w Piasecznie na ulicy Wschodniej, gdzie nieznana kobieta kierująca samochodem osobowym koloru czerwonego lub bordowego potrąciła kobietę na przejściu dla pieszych. Po tym zdarzeniu wciągnęła pokrzywdzoną do pojazdu i odjechała z miejsca zdarzenia. Następnie wyrzuciła pokrzywdzoną z pojazdu na skrzyżowaniu ulicy Nadarzyńskiej i Kościuszki. Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przebiegu opisanych zdarzeń, proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.
Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami warszawskiej izby celnej podczas kontroli centrum handlowego w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli towar w dwóch firmach prowadzonych przez obywateli Wietnamu. Oferowali oni do sprzedaży odzież damską z podrobionymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to prawie 50 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież wypoczęta i pełna energii, powitają kolejny rok nauki. Policyjne statystyki wskazują, że rozpoczęcie roku szkolnego to okres zwiększonego zagrożenia na drogach. Nasila się ruch pieszy i samochodowy, zmniejsza zaś – koncentracja. Po raz kolejny będą prowadzone działania „Bezpieczna droga do szkoły”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym w newralgicznym czasie pierwszych dwóch tygodni nauki.
Rozpoczyna się ostatni wakacyjny weekend, jest to okres wyjazdów, spotkań i zabaw na świeżym powietrzu oraz powrotów z wakacji. Aby ten wolny czas mógł upłynąć bezpiecznie trzeba pamiętać o ostrożności i zasadach unikania zagrożeń. Nad bezpieczeństwem podróżujących i tych, którzy spędzą ten czas w miejscu zamieszkania, jak i tych wracających po wypoczynku czuwać będą patrole policjantów ruchu drogowego i funkcjonariuszy innych służb. Warto też pamiętać o zabezpieczeniu mieszkań, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka.
<<
<
1