Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się wczoraj w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla uczniów klas I przygotował policjant zajmujący się profilaktyką w piaseczyńskiej komendzie.
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2014/2015 - IV Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”.
Dozór policyjny, taką decyzję podjął prokurator w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad konkubiną. Jak ustalili piaseczyńscy policjanci 48-latek od ponad roku znęcał się nad kobietą, groził jej i wyzywał. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży galanterię skórzaną z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 270 000 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali Kamila N. i Michała S., którzy podejrzewani są o dokonanie rozboju. Używając przemocy ukradli zgłaszającemu pieniądze w kwocie 100 zł. W miniony weekend decyzją sądu 22-latek i 18-latek zostali tymczasowo aresztowani. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
Za uszkodzenie mienia i kradzież z włamaniem odpowie 49-letnia kobieta. Podejrzewana jest o włamanie do jednej z firm i uszkodzenie trzech maszyn produkcyjnych, bo pracodawca nie przedłużył z nią umowy o pracę. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
40-latka zlekceważyła postanowienie sądowe i wsiadła za kierownicę. Została zatrzymana do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy z komisariatu w Tarczynie. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że kobieta ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 11 maja 2015 r.
Przypominamy kierowcom o potrzebie zachowania ostrożności na drodze, szczególnie na terenach wiejskich oraz w okolicach lasów. Można bowiem spotkać tam zwierzęta, których nagłe wtargnięcie na drogę może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem lub kolizją. Tak było wczoraj wieczorem w Coniewie, gdzie przed samochód wybiegł dzik.
Przeciwdziałanie korupcji jest ważnym zadaniem organów państwowych. Oczekiwania związane z realizacją tego zadania są coraz większe. Wskazują na to wszystkie badania opinii publicznej obejmujące skalę zjawiska korupcji, jego skutki, możliwości eliminacji czy też ewoluowania różnych jej form. Wyniki tych badań od wielu lat sytuują korupcję niezmiennie jako jedną z najgroźniejszych patologii społecznych w Polsce.
Od 23 do 28 lutego 2015 roku obchodzimy Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W tych dniach osobom pokrzywdzonym, służą poradami policjanci dyżurujący w komendzie powiatowej, komisariatach i posterunkach piaseczyńskiej Policji. Piaseczyńscy policjanci zachęcają do skorzystania z tej bezpłatnej formy pomocy.
<<
<
1
>>