Kierowca toyoty miał problemy z prowadzeniem auta, zjechał na nieutwardzone pobocze i nie mógł wyjechać. Jego zachowanie obserwował inny użytkownik drogi, który powiadomił oficera dyżurnego. Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zareagowali natychmiast i zatrzymali kierującego do kontroli. Rafał R. był nietrzeźwy, miał 2,6 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
50-letni Wojciech M. poszukiwany 2 listami gończymi został wczoraj zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Tarczynie. Listy gończe za mężczyzną wydał Sąd Rejonowy w Skierniewicach i Prokuratura Rejonowa w Grójcu. Zgodnie z dyspozycją listów gończych został przewieziony do zakładu karnego.
O 1.30 w nocy pijany kierowca przyjechał na stację benzynową zrobić zakupy. Dalszą podróż, skutecznie przerwali mu policjanci z komisariatu w Lesznowoli. Adam Sz. miał prawie 1,2 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy.
Wszedł na posesję przez ogrodzenie i z ogrodowej altany chciał ukraść kosiarkę wartą 500 zł. Problem pojawił się, gdy tą samą drogą próbował opuścić posesję. Wypity wcześniej alkohol stał się przyczyną jego niedyspozycji fizycznej. 34-latek został przyłapany przez właściciela, który powiadomił policję.
Ponad 4200 sztuk zabawek i galanterii o wartości prawie 190 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone przedmioty były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Właściciele, oferujący do sprzedaży nielegalny towar, najprawdopodobniej usłyszą zarzuty za wprowadzenie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na jednoślady. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez wszystkie jednostki Policji na terenie powiatu piaseczyńskiego.
Opaski na rękę z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm oferował na swoim stoisku obywatel Chin w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości rynkowej 25000 zł, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Dzięki informacji od innego kierowcy, funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali 44-letniego kierowcę nissana. Kolejny użytkownik drogi bez wyobraźni, wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 1,9 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do roku pozbawienia wolności.
Rowery już od dawna wróciły do łask. Jak się okazuje, są nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale również środkiem lokomocji. Z uwagi na swoją wielkość i budowę, oraz brak zabezpieczeń rowery stają się łatwym łupem dla złodzieja. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży warto zastosować się do kilku porad.
Mimo policyjnych ostrzeżeń coraz więcej osób pada ofiarami oszustów na tzw. „na wnuczka”. Starsze osoby, które czasem oddają nieznajomym wszystkie oszczędności, a nawet biorą kredyty, aby pomóc rzekomym najbliższym, nie mają świadomości, że stają się ofiarami zorganizowanych grup przestępczych. Członkowie tych grup telefonując do nieświadomych zagrożenia starszych ludzi podają się już nie tylko za wnuczków czy innych krewnych, ale coraz częściej za policjantów CBŚ-u bądź funkcjonariuszy zajmujących się rozpracowywaniem oszustów na tzw. "wnuczka". Tylko w ciągu kilku ostatnich dni policjanci garnizonu stołecznego odnotowali kilkanaście tego typu oszustw. Policjanci radzą, aby przed przekazaniem pieniędzy nieznanym nam osobom, wykonać telefon do będącego w potrzebie krewnego lub do najbliższej jednostki policji.
<<
<
1