Policjanci z Góry Kalwarii kolejnej osobie przedstawią zarzut za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kompletnie zaskoczony mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy na ulicy Dominikańskiej. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet 3 lat więzienia.
Świadomość tego, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od widoczności, powinna towarzyszyć każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Szczególnie zadbać o nią należy w okresie, kiedy szybko zapada zmierzch, a warunki pogodowe nie sprzyjają podróżującym. Piaseczyńscy policjanci apelują do pieszych i rowerzystów o rozwagę i korzystanie z elementów odblaskowych.
Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali Adama W. podejrzanego o dokonanie, kilka dni temu, kradzieży słupków z działki letniskowej w Łazach. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy jechał sprzedać skradzione elementy metalowe do skupu złomu. Policjanci przypominają, że za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
27-letni Piotr G. zlekceważył postanowienie sądowe i wsiadł za kierownicę. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z posterunku w Prażmowie do kontroli drogowej po tym jak kierował skuterem bez kasku ochronnego. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że mężczyzna miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do 26 września 2015 roku.
Kradzieże telefonów komórkowych, portfeli, dokumentów oraz różnych przedmiotów z otwartych mieszkań, samochodów, garaży - to tylko niektóre przykłady spraw rozpatrywanych ostatnio przez piaseczyńskich policjantów. Z analizy tych przestępstw wynika, że wielu właścicieli zapomina o właściwym zabezpieczeniu wartościowych przedmiotów. Policjanci apelują o rozwagę i radzą jak nie dać się okraść.
Nietrzeźwi kierowcy to największy problem na polskich drogach. Praktycznie nie ma dnia, aby policjanci nie zatrzymali nietrzeźwego uczestnika ruchu drogowego. W ręce policjantów z piaseczyńskiej drogówki wpadł 31-letni kierowca volkswagena, w chwili badania miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Sukcesem zakończyły się ostatnie wzmożone działania policyjne skierowane przeciwko złodziejom i włamywaczom. Piaseczyńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie wyjaśnili okoliczności dwóch kradzieży z włamaniem, które miały miejsce trzy dni temu na terenie gminy. Policjanci zatrzymali Kamila N. podejrzewanego o dokonanie tych włamań. Wczoraj decyzją prokuratury mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Czyn ten zagrożony jest karą do 10 lat więzienia.
Przestępstwo handlu ludźmi jako współczesna forma niewolnictwa stanowi jedną z najcięższych zbrodni, godzącą w podstawowe wartości człowieka, jakimi są wolności i godność ludzka. Zwalczanie tego procederu stanowi wyzwanie dla całej Unii Europejskiej. 18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Polska Policja po raz kolejny bierze aktywny udział w realizacji tego przedsięwzięcia.
Dozór policyjny, taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją rodziną. Jak ustalili policjanci z posterunku w Prażmowie Stanisław O. od dłuższego czasu znęcał się nad swoją rodziną, groził, wyzywał i bił. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Działają pod osłoną nocy. W czasie naszego snu włamują się domu lub mieszkania i kradną wartościowe przedmioty. To sposób działań włamywaczy, określany metodą „ na śpiocha”. Wczoraj piaseczyńska Policja odnotowała przypadek takiej kradzieży. Radzimy, co zrobić aby nie stać się ofiarą przestępstwa i utrudnić kradzież rabusiowi.
<<
<
1
>>