Mimo letniej aury na drogach powiatu piaseczyńskiego wciąż dochodzi do kolizji i wypadków. Głównym powodem tych zdarzeń jest nadmierna prędkość, alkohol, brawura i brak rozwagi użytkowników dróg. Rozwaga i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego może uchronić niejedno życie lub zdrowie. W ciągu ostatnich pięciu dni doszło do 4 wypadków wypadków, w których 3 osoby zostały ranne, jedna zginęła na miejscu, policjanci odnotowali 19 kolizji i zatrzymali 7 nietrzeźwych kierowców.
Słońce i ładna pogoda zachęcają do wodnych kąpieli. Podczas wiosenno-letniego wypoczynku nad wodą często zapominamy o najważniejszym – o bezpieczeństwie. Policja przypomina, jak ważny jest rozsądek i radzi, jak ustrzec się przed tragedią.
Wczoraj nad ranem w ręce policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii wpadł kolejny pijany kierowca. Mężczyzna podczas kontroli miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Wojciech R. będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zatrzymali Sławomira I. Mężczyzna mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie wsiadł na motorower. Podczas przejażdżki stracił panowanie nad pojazdem i się wywrócił. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości.
Wczoraj w nocy policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali Daniela Ś., który w samochodzie ukrył marihuanę i fajkę wodną do palenia haszyszu. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 58-letniego mężczyznę, który pijany przyjechał na stację paliw. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że Krzysztof W. miał 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna podawał fałszywe dane, bo był poszukiwany czterema listami gończymi.
Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali cztery osoby podejrzewane o dokonanie rozboju do którego doszło trzy dni temu w Zalesiu Górnym. Łupem rozbójników padł sklepowy utarg i złoty łańcuszek. Wczoraj decyzją prokuratury Dominik T., Michał M. i Jacek C. zostali oddani pod dozór policyjny, sprawa 15-latka trafi do sądu rodzinnego. Za rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
25 lipca w dniu imienin Krzysztofa – Patrona Kierowców, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy, organizowany już po raz dziewiąty przez Duszpasterstwo Kierowców. Tradycyjnie Policja włącza się w przedsięwzięcie z szeroko zakrojoną kampanią informacyjno – edukacyjną, która realizowana będzie na terenie całego kraju.
Wczoraj po południu po krótkim pościgu policjanci piaseczyńskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę opla. Mężczyzna na oczach funkcjonariuszy popełnił wykroczenie drogowe. Sądził, że będzie bezkarny. Tak się nie stało. Kontrola kierowcy nie zakończyła się ani na pouczeniu, ani na mandacie. Robert Ch. będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości i popełnione wykroczenie.
Wczoraj gościliśmy w komisariacie w Konstancinie-Jeziornie dzieci z przedszkola z osiedla Konstancja. Dzieci złożyły życzenia i zaśpiewały piosenkę policjantom z okazji Święta Policji. Nie lada atrakcją było dla naszych małych gości zwiedzanie komisariatu, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny radiowóz. Dzieci wzięły udział w prelekcji na temat bezpiecznych zachowań w domu, na ulicy, a także w kontaktach z osobami obcymi.
<<
<
1
...