W ręce policjantów z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy wpadł 41-latek. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież sprzętu AGD z mieszkania, w którym wykonywał prace remontowe. Wczoraj usłyszał zarzut kradzieży, za czyn którego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej oraz rozpoznaniu podległego terenu przez piaseczyńskich kryminalnych, został zatrzymany 29-latek podejrzewany o kradzież 40 smartfonów. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów w Warszawie, kiedy przyjechał po odbiór pieniędzy w zamian za zwrot bezprawnie zabranych telefonów. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z komisariatu w Konstancinie-Jeziornie zatrzymali wczoraj 46-latka podejrzanego o kradzież pieniędzy i kierowanie gróźb karnych w stosunku do swojej znajomej. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna prawdopodobnie odpowie również za uszkodzenie ciała znajomej, którego dopuścił się na początku lipca. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Okazja czyni złodzieja. Nie prowokujmy sami złodziei, nie zamykając drzwi do domu czy zostawiając na chwilę otwarte auto z kluczykami czy też jakiejkolwiek torebki, teczki na siedzeniach w samochodzie. Możemy narazić się na kradzież auta, dokumentów, czy innych pozostawionych rzeczy. W ostatnich dniach policjanci odnotowali kradzież torebki z otwartego pojazdu i kradzież narzędzi z otwartego domku letniskowego.
Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zabezpieczyli nielegalne oprogramowania. Komputer z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywała jedna z firm w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie twardego dysku z komputera, na którym specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.
W tym roku obchodzimy 96 rocznicę powołania do życia Policji – na mocy ustawy sejmowej z dnia 24 lipca 1919 r. Wczoraj na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie odbyła się uroczystość mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wręczenia odznak i medali. W uroczystości w Piasecznie udział wziął Komendant Stołeczny Policji - insp. Michał Domaradzki, przedstawiciele władz samorządowych powiatu piaseczyńskiego na czele ze Starostą Panem Wojciechem Ołdakowskim.
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
W ręce policjantów z piaseczyńskiej drogówki wpadł 29-letni Mariusz P. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a następnie uciekał przed patrolem policji drogą krajowa nr 7. Został zatrzymany w Woli Mrokowskiej, był nietrzeźwy, a do tego uciekał kradzionym samochodem. Decyzją prokuratury został objęty policyjnym dozorem.
Rozwiązania, które dotrą bezpośrednio do młodzieży, wybór kanałów komunikacji oraz innowacyjne działania profilaktyczne – to główne zadania zespołu roboczego odpowiedzialnego za walkę z dopalaczami. W Ministerstwie Spraw Wewnętrznych odbyło się spotkanie przedstawicieli resortów, instytucji i służb, zaangażowanych w profilaktykę związaną z tymi substancjami, które niosą śmierć.
<<
<
1
>>