Dziś w sali konferencyjnej znajdującej się w Centrum Kultury w Piasecznie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące prac nad mapą zagrożeń na poziomie powiatu. W spotkaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie insp. Robert Kokoszka oraz przedstawiciele instytucji, służb i organizacji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Dzięki skoordynowanym i szybkim działaniom podjętym przez oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Lesznowoli, zatrzymano sprawcę kradzieży portfela z pieniędzmi. Odzyskane 2 000 złotych wróciły już do właściciela, natomiast podejrzewany o przestępstwo 35- letni mieszkaniec Pruszkowa trafił do policyjnego aresztu.
Kryminalni z Piaseczna zatrzymali trzech mężczyzn podejrzewanych o włamanie w styczniu br., do jednego z salonów gier. Zamaskowani sprawcy skradli wówczas ponad 7 000 tysięcy złotych. Sprawą zajmują się obecnie policjanci z Komisariatu w Górze Kalwarii. Mężczyznom grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.
Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów. Partnerami kampanii informacyjnej KSP i Faktu są Metro Warszawskie, Tramwaje Warszawskie, Miejskie Zakłady Autobusowe i Szybka Kolej Miejska.
Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 43- letniego mężczyznę. Podczas kontroli drogowej w jego samochodzie ujawniono 5 000 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Sprawę przejęli teraz funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją.
Policjanci z wydziału kryminalnego w Piasecznie, ujawnili profesjonalnie zorganizowaną plantację konopi indyjskich. Uprawa znajdowała się w przydomowym garażu. W tej sprawie mundurowi zatrzymali również 20- letniego mężczyznę podejrzewanego zarówno za posiadanie, jak i uprawę marihuany.
Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zabezpieczyli nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywane były przez dwie firmy prowadzące działalność w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie czterech twardych dysków oraz komputera przenośnego, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.
Wielokrotnie informowaliśmy o różnych niebezpieczeństwach czyhających w sieci na internautów. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie też możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Doświadczyły tego kolejne osoby, które wpłaciły pieniądze i mimo upływu kilku tygodni nie otrzymały zamówionego towaru, a także nie udało im się nawiązać kontaktu ze sprzedającym.
Kradzieże telefonów komórkowych, portfeli, dokumentów oraz różnych przedmiotów z otwartych mieszkań, samochodów - to tylko niektóre przykłady spraw rozpatrywanych ostatnio przez piaseczyńskich policjantów. Z analizy tych przestępstw wynika, że wielu właścicieli zapomina o właściwym zabezpieczeniu wartościowych przedmiotów. Policjanci apelują o rozwagę i radzą jak nie dać się okraść.
Od 30 stycznia do 14 lutego w województwie mazowieckim trwać będą ferie zimowe. W tym czasie, aby zapewnić dzieciom i młodzieży bezpieczeństwo, policjanci w ramach działań prewencyjnych pn. „Bezpieczne Ferie 2016” skontrolują miejsca zorganizowanego wypoczynku najmłodszych oraz autokary wiozące dzieci i młodzież na zimowy wypoczynek.
<<
<
1
>>