Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to blisko 25 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Grupą szczególnie narażoną na udział w wypadkach drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, piesi i rowerzyści. Piaseczyńscy policjanci systematycznie prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, rowerzystom i motorowerzystom. Celem działań jest wzmożona reakcja policjantów na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i motorowerzystów oraz kierujących pojazdami, którzy powodują zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie poszukuje kandydatów na stanowisko: starszy referent do spraw wprowadzania informacji do policyjnych baz danych w Zespole Informatyki Wydziału Wspomagającego.
47-letni kierowca opla wpadł w ręce policjantów z piaseczyńskiej drogówki. Dariusz M. w chwili badania alkomatem miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. Telefonować można pod nr 22 60-33-222.
Wielokrotnie informowaliśmy o niebezpieczeństwach czyhających w sieci na internautów, pamiętajmy w wirtualnym świecie też możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Do komendy w Piasecznie zgłosiła się osoba, która została oszukana w transakcji zawieranej za pośrednictwem internetowej aukcji. Pokrzywdzony wpłacił 1000 zł na zakup telefonu komórkowego.
Miała 2,3 promila alkoholu w organizmie i wsiadła za kierownicę vw. Dominika G .spowodowała kolizję na parkingu osiedlowym, chcąc uniknąć odpowiedzialności próbowała odjechać z miejsca zdarzenia. Zapobiegli temu świadkowie, którzy ujęli kierującą i przekazali w ręce policji. Teraz będzie odpowiadała za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.
Piaseczyńskim kryminalnym prowadzącym działania mające na celu zatrzymanie osób poszukiwanych, 52-letni obywatel Ukrainy oferował do sprzedaży papierosy pochodzące z przemytu. Gdy zobaczył policyjne legitymacje usiłował wręczyć łapówkę. Decyzją prokuratury mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.
Ponad 65 gram marihuany, prawie 23 gramy pochodnej amfetaminy oraz wagę elektroniczną w bagażniku pojazdu znaleźli piaseczyńscy policjanci podczas kontroli. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 20-letni Patryk J. został zatrzymany. Mężczyzna będzie odpowiadał za posiadanie środków odurzających.
Kryminalni z Piaseczna zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież w wyniku rozboju forda o wartości 70 tyś. złotych, krótkotrwałe użycie citroena i kradzież telewizora. Policjanci odzyskali oba skradzione auta, citroen już po kilkudziesięciu minutach został odnaleziony na terenie gminny Lesznowola. Wczoraj sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
<<
<
1
>>