Już w najbliższą sobotę (30 sierpnia br.) w samo południe na stadionie w Ostródzie odbędzie się mecz pomiędzy drużynami gwiazd TVP i polskiej Policji. Mecz relacjonować będzie na żywo TVP Polonia i TVP Regionalna. Retransmisję spotkania można będzie zobaczyć po południu w TVP Sport. Drużynę Policji poprowadzi Komendant Główny Policji gen. insp. Marek Działoszyński, zaś gwiazdy TVP - wiceprezes Telewizji Polskiej Bogusław Piwowar.
Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się wczoraj w Przedszkolu MIŚ w Starej Iwicznej. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotowali policjanci z Lesznowoli. Maluchy były oczarowane wizytą policjantów, rewanżując się uśmiechami.
Kradzieże telefonów komórkowych, portfeli, dokumentów oraz różnych przedmiotów z otwartych mieszkań, samochodów, garaży - to tylko niektóre przykłady spraw rozpatrywanych ostatnio przez piaseczyńskich policjantów. Z analizy tych przestępstw wynika, że wielu właścicieli zapomina o właściwym zabezpieczeniu wartościowych przedmiotów. Policjanci apelują o rozwagę i radzą jak nie dać się okraść.
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
Głównym celem Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020 jest zwiększenie skuteczności przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz zmniejszenie skali tego zjawiska w Polsce. W ramach realizacji założeń Programu Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie udostępnia listę instytucji rządowych, samorządowych oraz podmiotów i organizacji pozarządowych udzielających pomocy osobom dotkniętym przemocą w rodzinie działającym na terenie powiatu piaseczyńskiego i województwa mazowieckiego.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy realizując przedsięwzięcia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prowadzą stałą akcję kontroli autokarów. Organizatorzy wyjazdów, a także uczestnicy mogą zgłaszać autokary do kontroli.
38-letni kierowca opla wpadł w ręce policjantów z Góry Kalwarii. Mężczyzna w chwili badania alkomatem miał 3 promile alkoholu w organizmie. Kilka godzin później policjanci z Lesznowoli zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 31-letni obywatel Słowacji wybrał się w podróż mając 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem, grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
O tym, że złodzieje wykorzystają każdą nadarzającą się okazję do zdobycia wartościowego przedmiotu nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak często sami właściciele takie właśnie okazje stwarzają. Policjanci odbierają zgłoszenia kradzieży nie tylko sprzętu elektronicznego np. laptopów czy nawigacji pozostawionych w samochodach, ale coraz częściej łupem złodziei padają pozostawiane saszetki z dokumentami, pieniędzmi i kartami płatniczymi.
W sobotnie popołudnie policjanci z Prażmowa zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem, który poruszał się bez tablic rejestracyjnych. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Niespełna pół godziny potrzebowali policjanci z Piaseczna, aby zatrzymać jednego z dwóch mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Drugi z podejrzanych został zatrzymany przez kryminalnych następnego dnia. Napastnicy używając przemocy doprowadzili do stanu bezbronności pokrzywdzonego, a potem go okradli. Łupem rozbójników padły dwa piwa i butelka wody mineralnej. Za rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1