Dozór policyjny, taką decyzję podjął prokurator w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się nad swoją rodziną. Jak ustalili policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii, 24-latek od roku znęcał się nad swoją rodziną, groził i wyzywał. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Świadomość tego, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od widoczności, powinna towarzyszyć każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Szczególnie zadbać o nią należy w okresie, kiedy szybko zapada zmierzch, a warunki pogodowe nie sprzyjają podróżującym. Piaseczyńscy policjanci apelują do pieszych i rowerzystów o rozwagę i korzystanie z elementów odblaskowych.
Piaseczyńscy policjanci zatrzymali wczoraj 49-letniego Piotra K. Mężczyzna był poszukiwany na podstawie listu gończego, który wydał za nim Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim. Zgodnie z jego dyspozycją trafił do aresztu.
Wszystko wskazuje na to, że nasze przestrogi przed oszustami działającymi metodą „na krewnego”, zaczynają przynosić efekty. W ręce piaseczyńskich kryminalnych wpadła kobieta podejrzana o usiłowanie oszustwa metodą „na krewnego”. Błyskawicznie zorganizowana akcja doprowadziła do zatrzymania Sary K. Z informacji policjantów wynika, że kobieta w trakcie rozmowy telefonicznej z pokrzywdzoną podawała się za jej córkę. Rozmowę prowadził dalej mężczyzna podający się za funkcjonariusza, który potwierdził problemy rzekomej „córki”. Sara K. usłyszała zarzut usiłowania oszustwa. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Zaledwie w ciągu dwóch godzin policjanci z piaseczyńskiej prewencji i kryminalni zatrzymali dwie osoby, które posiadały przy sobie środki odurzające. Adam W. został zatrzymany w Mysiadle, a 27-letni obywatel Chin w Wólce Kosowskiej. Za nieprzestrzeganie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.
Zabawki ze znakami znanych firm oferowała na swoim stoisku 28-letnia obywatelka Chin w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości 20 tysięcy zł, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, pomimo tak wysokich sankcji karnych, przestępcy nie rezygnują z dostania się do naszych mieszkań i domów. Domy i mieszkania, w których jest zgromadzony dorobek naszego życia, stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Zastanów się, czy zrobiłeś wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania do Twojego mieszkania. Żadna Policja, nawet najskuteczniejsza nie ochroni w pełni naszej własności, jeżeli sami nie będziemy o nią dbali.
Kradzieże telefonów komórkowych, portfeli, dokumentów oraz różnych przedmiotów z otwartych mieszkań, samochodów, garaży - to tylko niektóre przykłady spraw rozpatrywanych ostatnio przez piaseczyńskich policjantów. Z analizy tych przestępstw wynika, że wielu właścicieli zapomina o właściwym zabezpieczeniu wartościowych przedmiotów. Policjanci apelują o rozwagę i radzą jak nie dać się okraść.
26-letni kierowca bmw wpadł wczoraj po południu w ręce policjantów z piaseczyńskiej drogówki, w chwili badania alkomatem miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież towaru o wartości 900 zł. Łupem złodziei padł sprzęt elektroniczny w jednym ze sklepów samoobsługowych. Konrad D. i Kazimierz P. prawdopodobnie będą odpowiadać za kradzież. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1