W ręce piaseczyńskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn podejrzewanych o uszkodzenie mienia. Tak szybkie zatrzymanie chuliganów było możliwe dzięki informacji od świadków zdarzenia i natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy. Wandale staną teraz przed sądem, grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Każdego roku w dniu 25 listopada rozpoczyna się kampania: „16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”, którą zainicjowała w 1991 roku organizacja Women's Global Leadership Institute przy Uniwersytecie Rutgers w dniu oficjalnie uznanym przez ONZ Dniem Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet dla upamiętnienia zabójstwa sióstr Patrii, Minervy i Marii Teresy Mirabal w czasach dyktatury Rafaela Trujillo w Republice Dominikany. Kampania odbywa się pomiędzy 25 listopada ogłoszonym jako Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet a 10 grudnia, czyli Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka. Wybór tych dat ma na celu podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.
Policjanci z Konstancina-Jeziornej zatrzymali 31-latka podejrzewanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem. Mężczyzna wpadł w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku podczas penetracji domu. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zapraszamy mieszkańców gminy Lesznowola do aktywnego udziału w debacie społecznej, która odbędzie się 26 listopada o godz. 18.00 w budynku hotelu „Książę Poniatowski” w Łazach przy ul. Wąskiej 12B. Tematem spotkania będzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym, przemoc w rodzinie oraz bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i w miejscach publicznych. Debata organizowana jest w związku z realizacją rządowego programu „Razem Bezpieczniej”, jak również policyjnego programu zapobiegania przestępczości.
Piaseczyńscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli nocnego bazaru w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli towar 34-letniemu mężczyźnie. Oferował on do sprzedaży perfumy z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 50 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się w przedszkolu w Zalesiu Górnym. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotowali policjanci z miejscowego posterunku. Maluchy były oczarowane wizytą policjantów, rewanżując się uśmiechami.
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnymi odblaskami.
Sukcesem zakończyły się ostatnie wzmożone działania policyjne skierowane przeciwko złodziejom i włamywaczom. Piaseczyńscy kryminalni wyjaśnili okoliczności kilku kradzieży z włamaniem, do których doszło w ostatnim czasie na terenie gminy Piaseczno. Zatrzymali też podejrzewanego, 39-letniego Artura K. Mężczyzna usłyszał 5 zarzutów kradzieży z włamaniem i jeden zarzut kradzieży, przy czym czynów tych dopuścił się w warunkach recydywy.
Wczoraj Komendę Powiatową Policji w Piasecznie odwiedzili uczniowie z Zespołu Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie. Licealiści klas o profilu policyjnym mieli okazję zapoznać się z praktycznym funkcjonowaniem komendy oraz metodami pracy policjantów różnych rodzajów służb.
Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, pomimo tak wysokich sankcji karnych, przestępcy nie rezygnują z dostania się do naszych mieszkań i domów. Domy i mieszkania, w których jest zgromadzony dorobek naszego życia, stanowią łakomy kąsek dla złodzieja. Zastanów się, czy zrobiłeś wszystko, aby do minimum ograniczyć zagrożenie włamania do Twojego mieszkania.
<<
<
1
>>