Na drogach wciąż giną lub ulegają poważnym wypadkom dzieci. Najczęściej są pieszymi – małymi, niewidocznymi w ciemnościach punktami. Niestety nie wszyscy są świadomi tego, że niewielki, odblaskowy element przyczepiony do kurtki czy buta może zapobiec tragedii. Właśnie ruszyła akcja społeczna "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który miał przy sobie marihuanę. Kompletnie zaskoczony 27-latek wpadł w ręce policjantów w Konstancinie-Jeziornie. Policjanci ustalają teraz, gdzie kupował narkotyki, a także, czy zajmował się ich rozprowadzaniem. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Sukcesem zakończyły się ostatnie działania policyjne skierowane przeciwko złodziejom. Piaseczyńscy kryminalni wyjaśnili okoliczności kilkunastu kradzieży, które miały miejsce na terenie powiatu oraz Warszawy. Zatrzymali też podejrzewanych, 42-letniego Wojciecha P. oraz 25-letniego Marka B. Mężczyźni usłyszeli łącznie 17 zarzutów, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Piaseczna poszukują 16-letniej Moniki Karlikowskiej, która w dniu 7 października 2014 roku wyszła z domu i do chwili obecnej nie wróciła. Dziewczyna nie nawiązała także żadnego kontaktu z najbliższą rodziną ani znajomymi. Prosimy o kontakt każdą osobę, która mogła widzieć zaginioną lub posiada informacje na temat jej miejsca pobytu.
Policjanci z Prażmowa wspólnie z policjantami z Piaseczna zatrzymali 24-latka, który miał przy sobie matamfetaminę. Kompletnie zaskoczony chłopak wpadł w ręce funkcjonariuszy w Ławkach. Policjanci ustalają teraz, gdzie kupił narkotyki, a także, czy zajmował się ich rozprowadzaniem. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj w ręce policjantów z Konstancina-Jeziornej wpadł 20-letni mężczyzna, który kierując pojazdem miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się wczoraj w przedszkolu „Świat Bajek” w Piasecznie. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotował policjant zajmujący się prewencją kryminalną. Maluchy były oczarowane wizytą, rewanżując się własnoręcznie wykonanymi laurkami.
Policja wielokrotnie informowała na swoich stronach internetowych i poprzez lokalne media o oszustach, którzy podając się za krewnych, znajomych i kuzynów wyłudzają pieniądze od starszych, zazwyczaj samotnie mieszkających osób. Wczoraj w Piasecznie zgłoszono przypadek usiłowania oszustwa metodą na krewniaka. Na szczęście kobieta, do której telefonował fałszywy kuzyn zorientowała się, że może paść ofiarą oszustów i w ten sposób 10.000 złotych zostało szczęśliwie w jej budżecie domowym.
Policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali Adama W. podejrzanego o dokonanie, kilka dni temu, kradzieży słupków z działki letniskowej w Łazach. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy jechał sprzedać skradzione elementy metalowe do skupu złomu. Policjanci przypominają, że za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Świadomość tego, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od widoczności, powinna towarzyszyć każdemu uczestnikowi ruchu drogowego. Szczególnie zadbać o nią należy w okresie, kiedy szybko zapada zmierzch, a warunki pogodowe nie sprzyjają podróżującym. Piaseczyńscy policjanci apelują do pieszych i rowerzystów o rozwagę i korzystanie z elementów odblaskowych.
<<
<
1