W Monachium odbyło się spotkanie prezydenta Bawarskiej Policji Pana Hubertusa Andra z-cą Komendanta Stołecznego Policji insp. Robertem Żebrowskim. Okazją do spotkania była także konferencja prasowa dotycząca doskonale zorganizowanej i efektywnej współpracy pomiędzy naszymi służbami oraz jej dalszy rozwój w zwalczaniu przestępczości, a w szczególności podejmowaniu wspólnych działań wobec grup zajmujących się oszustwami na tzw. „wnuczka”.
Zbliża się długi weekend majowy. Jak zwykle w tych dniach wzrośnie natężenie ruchu na drogach w związku z licznymi wyjazdami. Zadbajmy o bezpieczeństwo podczas podróży ale i o odpowiednie zabezpieczenie pozostawianego majątku.
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego zatrzymali 33- letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży przyczepki samochodowej oraz opryskiwacza rolniczego. Początek tej sprawy miał miejsce przed kilkoma dniami, gdy do kontroli drogowej pod Lesznowolą nie zatrzymał się daewoo lanos.
Wczoraj po południu pod nieobecność właścicieli, dokonano włamania się do jednego z domów w Górze Kalwarii. Po kilku godzinach w ręce policjantów wpadło trzech mężczyzn w tym jeden nieletni podejrzewani o dokonanie tego przestępstwa. Ich zatrzymanie było możliwe dzięki działaniom operacyjnym podjętym przez dzielnicowego z tutejszego Komisariatu Policji.
Włamał się do mieszkania i skradł złotą biżuterię, nie wiedział, że w pokoju obok młoda kobieta usypia niemowlę. Właścicielka mieszkania, gdy usłyszała intruza niezwłocznie zaalarmowała oficera dyżurnego Policji w Piasecznie. Tuż przed przybyciem mundurowych, 33- latek próbował zbiec, wówczas poszkodowana próbowała sama bronić swojej własności. podczas szarpanina doznała urazu ręki. Zatrzymany 33- latek jeszcze dziś usłyszy zarzuty.
Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 4 młodych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie co najmniej dwóch brutalnych rozbojów. Dwaj zatrzymani to nieletni, którzy w czasie dokonywanych przestępstw przebywali na przepustkach z ośrodka wychowawczego.
Z myślą o bezpieczeństwie - to przewodni temat spotkania poprowadzonego przez aspiranta sztabowego Macieja Blachińskiego. W Żabieńcu spotkał się on z grupą seniorów w ramach "Mazowieckiej Akademii Seniora”.
Policjanci z wydziału prewencji z Piaseczna zatrzymali 54- letniego mężczyznę podejrzewanego o nękanie i kierowanie gróźb karalnych wobec managera restauracji znajdującej się w jednym z tutejszych centrów handlowych. Jak wynika z policyjnych ustaleń proceder ten trwał od niemal 4 miesięcy.
Policjanci z Piaseczna przy udziale Straży Granicznej, dziś po raz kolejny w tym tygodniu przeprowadzili działania pod kryptonimem „Wschód”. Głównym celem było zatrzymanie osób nielegalnie przebywających na terenie Polski oraz ujawnienie sprawców dopuszczających się przestępczości związanej z handlem ludźmi. Wobec 5 osób rozpoczęto już procedurę deportacyjną.
W Kinie Muranów odbyło się podsumowanie nowatorskiego projektu „Szkolenie służb państwowych na rzecz ochrony dorobku Schengen w zakresie weryfikacji zabezpieczeń dokumentów tożsamości, podróży, kart pobytu oraz dokumentów w obrocie gospodarczym UE, z użyciem nowych technologii”. W spotkaniu udział wziął Zastępca Komendanta Stołecznego Policji mł. insp. Hubert Kowalczewski oraz przedstawiciele Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Komendy Głównej Straży Granicznej, Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych, Urzędu m.st. Warszawy.
<<
<
1
>>