Wczoraj w ramach IV Ogólnopolskiego Konkursu „ Bezpieczna szkoła-Bezpieczny uczeń”, do którego przystąpiła szkoła podstawowa nr 5 w Piasecznie, w klasach 0-III i IV–VI odbyły się spotkania z policjantem poświęcone tematyce pseudokibiców, blokersów i grup podwórkowych.
1215 wypadków drogowych mniej, 133 mniej zabitych i o 1762 mniej rannych – tak wynika z podsumowania stanu bezpieczeństwa na polskich drogach w okresie jesienno-zimowym. 75% Polaków posiada odblaski, ale tylko 14% nosi je zawsze, a 41% nie nosi ich w ogóle – to z kolei wyniki raportu na temat noszenia materiałów odblaskowych w ramach akcji „Bezpieczny, bo widoczny”.
Piaseczyńscy kryminalni zatrzymali kolejną osobę, która złamała ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Podczas prowadzonych czynności z 31-letnim mężczyznom policjanci ujawnili i zabezpieczyli marihuanę o łącznej wadze 9,7 gram. Funkcjonariusze ustalają teraz pochodzenie narkotyku. Za posiadanie środków odurzających grozi kara nawet 3 lat więzienia.
Piaseczyńscy policjanci poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 14 marca 2015 r. ok. godz. 10.15 na ulicy Nadrzecznej w miejscowości Wólka Kosowska.
O tym, że podróż z promilami może zakończyć się zarzutami przekonała się wczoraj trójka kierowców. Policjanci z drogówki zatrzymali 48-latka, który miał blisko promil alkoholu w organizmie oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, 32-letnią kobietę, która miała ponad 3,4 promila i 39-latka, który kierował pojazdem mając 1,3 promila. Wszyscy poniosą konsekwencje swojego zachowania, o ich losie zadecyduje sąd.
KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W PIASECZNIE poszukuje 1 kandydata /ki/ na stanowisko TECHNIKA w pełnym wymiarze czasu pracy DO ZESPOŁU INFORMATYKI WYDZIAŁU WSPOMAGAJĄCEGO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W PIASECZNIE
Nie daj szansy złodziejowi - oznakuj swój rower!!! Głównym celem projektu jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie cech identyfikacyjnych na jednoślady. Działania pn. "Oznakuj swój rower" prowadzone są przez wszystkie jednostki Policji na terenie powiatu piaseczyńskiego.
Wielokrotnie informowaliśmy o różnych niebezpieczeństwach czyhających w sieci na internautów. Pamiętajmy, że w wirtualnym świecie też możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Doświadczyła tego kolejna osoba, która wpłaciła pieniądze i mimo upływu kilku tygodni nie otrzymała zamówionego towaru, a także nie udało jej się nawiązać kontaktu ze sprzedającym.
Komenda Stołeczna Policji wspólnie z Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy organizuje w roku szkolnym 2014/2015 - IV Edycję konkursu pn. „Policjanci są wśród nas”.
Dzięki informacji od innego uczestnika ruchu drogowego, policjanci z komisariatu w Lesznowoli zatrzymali 44-letniego kierowcę mercedesa. Kolejny uczestnik ruchu drogowego bez wyobraźni, wsiadł za kierownicę mając ponad 3,8 promila alkoholu w organizmie. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1
>>