Kradzieże telefonów komórkowych, portfeli, dokumentów oraz różnych przedmiotów z otwartych mieszkań, samochodów, garaży - to tylko niektóre przykłady spraw rozpatrywanych ostatnio przez piaseczyńskich policjantów. Z analizy tych przestępstw wynika, że wielu właścicieli zapomina o właściwym zabezpieczeniu wartościowych przedmiotów. Policjanci apelują o rozwagę i radzą jak nie dać się okraść.
O tym, że podróż z promilami może zakończyć się zarzutami przekonał się 44- letni kierowca opla, który bez wyobraźni wsiadł za kierownicę pojazdu. Został zatrzymany przez policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii, w chwili kontroli miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Piaseczna w jednym z centrów handlowych zatrzymali 35-letnią Agnieszkę K. Kobieta wpadła na gorącym uczynku, kiedy próbowała wynieść ze sklepu 6 opakowań kawy o wartości ponad 520 złotych. Została ujęty przez ochronę i przekazana w ręce funkcjonariuszy. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Wczoraj, kilka minut przed 19.00 w ręce policjantów z Góry Kalwarii wpadł kolejny nietrzeźwy kierowca. Mężczyzna w trakcie kontroli drogowej miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Paweł O. będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do dwóch lat pozbawienia wolności.
Policjanci z Lesznowoli zatrzymali 37-letniego mężczyznę, podejrzanego o uszkodzenie pojazdu. Policjantów o zdarzeniu powiadomiła właścicielka auta. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za uszkodzenie mienia. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Ponad 100 sztuk odzieży o wartości szacunkowej 10500 złotych zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą piaseczyńskiej komendy podczas działań przeprowadzonych na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Właściciel stoiska, w którym zabezpieczono podrobione rzeczy, będzie odpowiadał za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.
Rowery już od dawna wróciły do łask, a sezon rowerowy w związku ze sprzyjającą aurą wciąż trwa. Jak się okazuje, są one nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale również środkiem lokomocji. Z uwagi na swoją wielkość i budowę, oraz brak zabezpieczeń rowery stają się łatwym łupem dla złodzieja. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży warto zastosować się do kilku porad.
31 sierpnia wchodzi w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.
Na ogródkach działkowych powoli się zbliża koniec sezonu i widać ostatnie prace porządkowe. Coraz mniej ludzi, coraz ciszej. Za chwilę opustoszałymi altankami zaczną interesować się złodzieje, liczący na łatwe łupy i bezdomni szukający schronienia przed chłodem. Koniec sezonu dla działkowców oznacza początek sezonu kradzieży z włamaniem do altanek.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego piaseczyńskiej komendy realizując przedsięwzięcia związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym, prowadzą stałą akcję kontroli autokarów. Organizatorzy wyjazdów, a także uczestnicy mogą zgłaszać autokary do kontroli.
<<
<
1
>>