Przyjechał na zakupy, za które nie miał zamiaru zapłacić. Policjanci z Piaseczna w jednym z centrów handlowych zatrzymali 46-letniego mężczyznę. Krzysztof Ś. jest podejrzany o kradzież narzędzi montażowych o wartości ponad 440 złotych, czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112.
Policja wielokrotnie informowała na swoich stronach internetowych i poprzez lokalne media o oszustach, którzy podając się za krewnych, znajomych i kuzynów wyłudzają pieniądze od starszych, zazwyczaj samotnie mieszkających osób. Wczoraj w Piasecznie zgłoszono przypadek usiłowania oszustwa metodą na krewniaka. Na szczęście kobieta, do której telefonował fałszywy kuzyn nie dokonała przelewu pieniędzy na wskazane konto.
43-letni mężczyzna złamał zakaz sądowy i kierował rowerem mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy z komisariatu w Górze Kalwarii. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że ma orzeczony zakaz kierowania rowerem, który obowiązuje do 5 stycznia 2015 r. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.
Połowę października mamy już za sobą i Dzień Wszystkich Świętych zbliża się dużymi krokami. W tym okresie, licznie odwiedzamy groby swoich bliskich. W ciszy, spokoju i zadumie, porządkujemy miejsca spoczynku bliskich i znajomych. Niestety, ale nasz spokój może zakłócić ktoś, kto odwiedził cmentarz w zupełnie innym celu. Niektórzy ten okres i nasze roztargnienie wykorzystują, jako okazję do kradzieży, kilka dni temu policjanci odnotowali takie zdarzenie na cmentarzu w Piasecznie.
Piaseczyńscy policjanci kolejny raz realizują działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. 500 opasek odblaskowych, które przekazał Starosta piaseczyński trafi do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby dzieci były na drodze widoczne, a przez to bezpieczne. Komenda Powiatowa Policji i Starostwo Powiatowe w Piasecznie włączyły się do akcji społecznej "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.
Zabawki oraz sprzęt elektroniczny z podrobionymi znakami towarowymi oferował na swoim stoisku 39-letni obywatel Chin w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją zabezpieczyli towar o szacunkowej wartości ponad 200 tysięcy zł, który w całości okazał się podrobiony i bezprawnie opatrzony zastrzeżonymi znakami towarowymi. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Wielokrotnie informowaliśmy o niebezpieczeństwach czyhających w sieci na internautów, pamiętajmy w wirtualnym świecie też możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni policjanci odnotowali trzy takie przypadki, w których pokrzywdzeni wpłacili pieniądze i mimo upływu kilku tygodni nie otrzymali zamówionego towaru, a także nie udało im się nawiązać kontaktu ze sprzedającym.
Dozór policyjny, taką decyzję podjął sąd w stosunku do mężczyzny podejrzanego o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją rodziną. Jak ustalili piaseczyńscy policjanci 53-latek od ponad roku znęcał się nad swoją rodziną, groził, wyzywał i bił. Za znęcanie grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.
Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. W miniony weekend w ręce policjantów z piaseczyńskiej drogówki wpadł 38-letni mężczyzna, który kierując pojazdem miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
<<
<
1