Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży akcesoria do telefonów komórkowych z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 2500 złotych. Wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Od września ubiegłego roku pieszych poza obszarem zabudowanym, którzy poruszają się poza chodnikiem lub drogą wyłącznie dla pieszych, obowiązuje używanie elementów odblaskowych. Policjanci garnizonu stołecznego od stycznia do września 2015 roku ukarali prawie 2200 osób za niestosowanie się do tego przepisu. Najtrudniejsze jest przekonanie pieszych o ich wpływie na własne bezpieczeństwo. Dlatego policjanci m. in. pokazują różnicę pomiędzy różnymi odblaskami.
Ostatnio w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiło kilkadziesiąt osób z ostrym zatruciem organizmu. Policjanci apelują i ostrzegają, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
W ręce policjantów z Konstancina-Jeziornej wpadł 42-letni mężczyzna, który bez wyobraźni wsiadł za kierownicę pojazdu mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymany za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.
Kradzieże telefonów komórkowych, portfeli, dokumentów oraz różnych przedmiotów z otwartych mieszkań, samochodów, garaży - to tylko niektóre przykłady spraw rozpatrywanych ostatnio przez piaseczyńskich policjantów. Z analizy tych przestępstw wynika, że wielu właścicieli zapomina o właściwym zabezpieczeniu wartościowych przedmiotów. Policjanci apelują o rozwagę i radzą jak nie dać się okraść.
Policjanci z Piaseczna w jednym z centrów handlowych zatrzymali podejrzewanego o kradzież 33-latka. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, kiedy próbował wynieść ze sklepu telefon o wartości ponad 1000 złotych bez płacenia za towar. Został ujęty przez ochronę i przekazany policjantom. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Piaseczna zatrzymali 39-latka, u którego w mieszkaniu ujawnili i zabezpieczyli sadzonkę konopi oraz specjalnie przystosowaną do hodowli narkotyku szafę. Teraz mężczyzna poniesie konsekwencje wynikające z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Grupą szczególnie narażoną na udział w wypadkach drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, piesi i rowerzyści. Piaseczyńscy policjanci systematycznie prowadzą wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym, rowerzystom i motorowerzystom. Celem działań jest wzmożona reakcja policjantów na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów i motorowerzystów oraz kierujących pojazdami, którzy powodują zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Policjanci z wydziału kryminalnego piaseczyńskiej komendy zatrzymali 55-letniego mężczyznę oraz 51-kobietę, podejrzewanych o nielegalne posiadanie amunicji. Podczas czynności funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1670 sztuk amunicji różnego kalibru oraz 219 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W PIASECZNIE poszukuje 1 kandydata /ki/ w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisko STARSZEGO TECHNIKA ZESPOŁU ADMINISTRACYJNO-GOSPODARCZEGO W WYDZIALE WSPOMAGAJĄCYM KPP w Piasecznie.
<<
<
1
>>