Ciekawe i pouczające spotkanie odbyło się wczoraj w przedszkolu „Nutka” w Nowej Iwicznej. Gościem najmłodszych był dzielnicowy z komisariatu w Lesznowoli, który przybliżył dzieciom zawód policjanta, przypomniał o zasadach bezpieczeństwa, zaprezentował sprzęt i wyposażenie służbowe.
Do policyjnego aresztu trafiło pięciu mężczyzn w wieku od 35 do 57 lat podejrzewanych o kradzież drzewa. Zostali ujęci na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy Straży Leśnej, kiedy ładowali na samochód pocięte na kawałki drzewo. Wczoraj dwóch z zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty za wyrąb drzewa w lesie, a trzech pozostałych zarzuty pomocnictwa w kradzieży. Za czyn, którego się dopuścili grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Najpierw było zgłoszenie kradzieży pojazdu, potem kilka szybkich ustaleń i sprawdzeń policjantów z komisariatu w Górze Kalwarii, a w efekcie trafne typowanie i zatrzymanie. W ręce funkcjonariuszy wpadł 22-latek podejrzewany o kradzież pojazdu. A wszystko to w niespełna cztery godziny od zgłoszenia.
Ciepłe wiosenne dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci nad wodą zależy w dużej mierze od nas samych. Przestrzegajmy podczas wypoczynku nad wodą podstawowych zasad. Wiosna to jeszcze nie pora na kąpiele i wodną rekreację. Najbardziej niebezpieczne są dzikie zbiorniki wodne i tam właśnie należy zachować szczególną ostrożność. Dzieci i młodzież czasami wcześniej i bez wiedzy rodziców rozpoczynają „sezon” nad wodą. Policyjne przestrogi są skierowane głównie do nich.
Rowery już od dawna wróciły do łask, a sezon rowerowy w związku ze sprzyjającą aurą rozpoczął się na dobre. Jak się okazuje, są one nie tylko sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale również środkiem lokomocji. Z uwagi na swoją wielkość i budowę, oraz brak zabezpieczeń rowery stają się łatwym łupem dla złodzieja. Aby zminimalizować ryzyko kradzieży warto zastosować się do kilku porad.
Dwóch młodych mężczyzn na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii. 21-latek i jego 17-letni kolega włamali się do pomieszczenia biurowego nieczynnej stacji paliw, skąd skradli przewody elektryczne, lampy oświetleniowe i inne elementy metalowe powodując straty na kwotę 2400 złotych. Za czyn, którego się dopuścili grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji zabezpieczyli nielegalne oprogramowania. Komputery z zainstalowanymi „piratami” wykorzystywały dwie firmy w Wólce Kosowskiej. Efekt policyjnej akcji to zabezpieczenie jednego komputera i dysku twardego, na których specjaliści odnaleźli programy wykorzystywane bez wymaganych licencji.
W piątek, w piaseczyńskiej komendzie gościliśmy Panie, które uczestniczyły w projekcie „Bezpieczna Mama”. Spotkanie, na które przybyły miało na celu przybliżenie pracy policjantów, a także uroczyste zakończenie warsztatów. Nie lada atrakcją było dla naszych gości zwiedzanie poszczególnych pomieszczeń, dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny motocykl. Na zakończenie uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym, polegające w szczególności na kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości, powodowaniu zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rażącym przekraczaniu dopuszczalnej prędkości czy kierowaniu pojazdem pomimo nieposiadania do tego stosownych uprawnień. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
Wczoraj w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piasecznie wręczono nagrody powiatowego finału konkursu wiedzy policyjnej „Policjanci są wśród nas””. Laureatami konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Piasecznie. Wyróżnienia i gratulacje dla wszystkich uczestników przekazał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Robert Chmielewski, Starosta Piaseczyński Pan Wojciech Ołdakowski oraz Burmistrz Piaseczna Pan Zdzisław Lis.
<<
<
1
>>